Dodatki

Parapety

Parapety

Parapety okienne to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim ochrona.

Oprócz funkcji dekoracyjnej, parapety posiadają szereg innych właściwości, np. chronią wnękę okienną przed uszkodzeniami czy stanowią
niezbędną termoizolację. U nas zaopatrzą się Państwo zarówno w parapety wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które, odpowiednio dobrane i zamontowane, wzmocnią funkcjonalność okna, nadadzą jemu unikalny styl i ułatwiają odpływ wody opadowej.
Jako że to właśnie parapet odpowiada za prawidłowe rozchodzenie się ciepła z grzejnika i ochronę ścian przed zabrudzeniem z tym związanym, należy pamiętać, że właściwe jego zamontowanie jest istotne i kluczowe dla ograniczenia strat energii w naszym mieszkaniu czy domu. Co nie mniej ważne, parapet stanowi też ważny element wystroju wnętrza, który może w prosty sposób nadać pomieszczeniu unikalny charakter.

W naszej ofercie posiadamy parapety:

Drewno

Doskonałe właściwosci izolacyjne i naturalne materiały.

Trwałość

Przyczynia się do uzyskiwania wyrobów jakości.

Solidność

Przyczynia się do uzyskiwania wyrobów jakości.

Różnorodność

Produkty wykonane z różnego rodzaju drewna.

Setki zadowolonych klientów
na przestrzeni 30 lat.

Parapety zewnętrzne.

Nie są wprawdzie obowiązkiem, jednakże warto się na nie zdecydować, biorąc pod uwagę szereg istotnych funkcji, które pełnią.
Parapety zewnętrzne przede wszystkim integrują okno z elewacją domu poprzez odpowiedni dobór koloru tożsamy z barwą okna i budynku, co sprawia, że dom czy mieszkanie zyskuje na atrakcyjności i odznacza się elegancją.
Ponadto chronią one przed przenikaniem zimna do budynku oraz przed wilgocią czy zaciekami, a poprawnie zamontowane – umożliwiają również odpływ wody opadowej. Dlatego też parapety zewnętrzne powinny być wykonane z trwałego materiału.
W naszej ofercie znajdą Państwo zewnętrzne parapety aluminiowe, niezwykle solidne i wytrzymałe na warunki pogodowe.

Standard

Soft

Dostępne szerokości

Od 50mm do 380mm

Od 150mm do 300mm

Design

Kanciasty kształt profili aluminiowych

Klasyczny, zaokrąglony kształt profili aluminiowych

Parapety wewnętrzne.

Ze względu na szeroki wachlarz funkcji, które pełnią, warto się zdecydować na parapety wewnętrzne.
Przede wszystkim stanowią idealną izolację termiczną, niwelując dopływ zimnego powietrza od okna, mieszając je z ciepłym powietrzem znad grzejnika, który przeważnie umieszczany jest pod parapetem. Stanowi również barierę przed kurzem unoszącym się znad grzejnika, wpływa zatem na nasze dobre samopoczucie i zdrowie.

W naszej ofercie znajdą Państwo wewnętrzne parapety drewniane lub z płyty MDF (czyli z płyty pilśniowej z włókien drzewnych).

Standard

Soft

Dostępne szerokości

Od 50mm do 380mm

Od 150mm do 300mm

Design

Kanciasty kształt profili aluminiowych

Klasyczny, zaokrąglony kształt profili aluminiowych

Pozostałe produkty